O nas

Witamy w Motylku!

Żłobek Motylek powstał w maju 2009 roku. Pierwsze trzy lata funkcjonowaliśmy pod nazwą Klub Maluszka Motylek i mieściliśmy się w innym  budynku na Retkinii, na ulicy Falistej. Wraz z wejściem w życie ustawy o opiece nad dziećmi do lat trzech dokonaliśmy wszelkich możliwych zmian organizacyjnych i lokalowych, aby dostosować się do nowych przepisów. Dzięki temu w czerwcu 2012 roku przekwalifikowaliśmy się, zmieniliśmy siedzibę na obecną i uzyskaliśmy wpis do Rejestru Żłobków w Urzędzie Miasta Łodzi.

Istniejemy po to, by zapewnić dzieciom ciepłą i domową atmosferę, w czasie gdy ich rodzice są w pracy. U nas dzieci w towarzystwie rówieśników, mądrych zabawek i pod okiem doświadczonej kadry opiekuńczej, znacznie szybciej się rozwijają i uczą nowych rzeczy. Inspirujemy je do poznawania świata poprzez zajęcia ruchowe, muzyczne i plastyczne. Jednocześnie dajemy im pełną dowolność, by mogły odkryć to, co dla nich samych jest najciekawsze.

Nie robimy niczego za dzieci, tylko wspieramy je w twórczych działaniach. Poprzez różne formy aktywności i zabawę uczymy ich współpracy w grupie, wprowadzamy je w świat wartości, takich jak szacunek dla drugiego człowieka czy dobro. W naszym Żłobku uczymy się również nawyków higienicznych, takich jak mycie rączek. Razem poznajemy piękno natury, odkrywamy zmiany w przyrodzie, a wszystko to pod okiem profesjonalnej kadry.

Warunki lokalowe

Mieścimy się w wygodnym, przestronnym, parterowym domu o powierzchni 180 m2, który znajduje się na cichym i spokojnym osiedlu na Retkini „Karolew”.

Nasze dzieci bawią się w dwóch dużych salach wyposażonych w atestowane mebelki dostosowane do ich wzrostu oraz masę „mądrych” zabawek. Każda grupa posiada również osobną sypialnię, miejsce do spożywania posiłków i przestronną łazienkę wyposażoną w sprzęty dla małych dzieci, takie jak nisko zamontowane umywalki, małe wc typu „baby junior”, nocniki i przewijak.

Staramy się, aby dzieci codziennie przebywały na świeżym powietrzu. Do tego celu służy nam własny duży ogródek o powierzchni 1000 m² z placem zabaw wyposażonym w plastikowe niskie zabawki dostosowane do wzrostu dzieci, piaskownicę oraz taras do „werandowania” najmłodszych dzieci, które nie potrafią jeszcze chodzić.

Każdy Rodzic bez problemu zaparkuje swoje auto przed domem, jest również miejsce do zostawienia wózków lub fotelików samochodowych na czas pobytu dziecka w Żłobku.

Rejestr żłobków

http://bip.uml.lodz.pl/index.php?str=6378